Έκαναν την έκπληξη οι Βανδώρος / Μονιάκης, παίζουν τελικό με Κότσι / Ζούπα

Οι Βανδώρος Α. / Μονιάκης Γ. και οι Κοτσιλιάνος Γ. / Ζουπάνης Ν. θα τεθούν αντιμέτωποι στον τελικό του Final Λίμνης Βεγορίτιδας, στην κατηγορία ανδρών, έπειτα από τις νίκες τους στους πρωινούς ημιτελικούς στις εξαιρετικές εγκαταστάσεις του Ammos Beach Bar, όπου για πρώτη φορά φιλοξενείται ο Τελικός του πανελλήνιου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ, αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις σε όλους τους παρευρισκόμενους.

Περισσότερα...

Συνεχίζεται το πανελλήνιο U16 στο Βόλο

Με την ολοκλήρωση της φάσης των ομίλων και με τους προημιτελικούς συνεχίστηκε στο Καρνάγιο BeachBarστο Βόλο το πανελλήνιο πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ παίδων - κορασίδων (U16), η αυλαία του οποίου θα πέσει την Κυριακή (09/08) με τους ημιτελικούς και τους τελικούς.

Περισσότερα...

Αήττητοι στην τετράδα οι Κότσι / Ζούπα, Νιώπας / Παπαδημητρίου, Αρβανίτη / Τσιαρτσιάνη και Καραγκούνη / Μεθενίτη

Με νέες νίκες έκλεισαν τη φάση των ομίλων του Final Λίμνης Βεγορίτιδας οι Κοτσιλιάνος / Ζουπάνης και Νιώπας / Παπαδημητρίου στους άνδρες, όπως και οι Αρβανίτη / Τσιαρτσιάνη και Καραγκούνη / Μεθενίτη στις γυναίκες, παίρνοντας αυτόματα το εισιτήριο για την τετράδα.

Οι κορυφαίοι εκπρόσωποι του ελληνικού μπιτς βόλεϊ κέρδισαν για άλλη μια φορά το χειροκρότημα των θεατών, οι οποίοι απόλαυσαν τους μεσημεριανούς αγώνες της 3ης αγωνιστικής στο υπέροχο περιβάλλον του Ammos Beach Bar, στον Άγιο Παντελεήμονα Φλώρινας.

Οι επικρατέστερες ομάδες ολοκλήρωσαν την παρουσία τους στη φάση των ομίλων με «3 στα 3» νίκες και έδωσαν από τώρα ραντεβού για τους ημιτελικούς της Κυριακής (09/08). Μάλιστα, οι νικητές των γκρουπ των ανδρών δεν παραχώρησαν ούτε σετ, ενώ το ίδιο πέτυχαν και οι Αρβανίτη / Τσιαρτσιάνη, μολονότι στο τελευταίο παιχνίδι τους δυσκολεύτηκαν στο 1ο σετ απέναντι στις «μικρές» Μαναβή / Παρισάκη, τις οποίες τελικά υπέταξαν με 23-21, 21-15.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στον Α’ Όμιλο των γυναικών υπήρξε τριπλή ισοβαθμία πίσω από τις νικήτριες Καραγκούνη Π. / Μεθενίτη Π., αφού οι υπόλοιπες ομάδες είχαν από μία νίκη και δύο ήττες. Τελικά τη 2η θέση πήραν οι Βλάχου Β. / Χατζηδημητρίου Γ., με 3ες τις Γεωργοπούλου Α. / Κουμβάκη Α. και 4ες τις Καράβη Τ. / Πασιαλή Χ., βάσει του λόγου των κερδισμένων / χαμένων πόντων στα παιχνίδια μεταξύ των τριών ομάδων που ισοβάθμησαν.

Το σημερινό πρόγραμμα ολοκληρώνεται με τους προημιτελικούς, όπου θα διασταυρωθούν μεταξύ τους οι 2οι και οι 3οι των ομίλων, προκειμένου να αναδειχθούν οι ομάδες που θα ακολουθήσουν στα ημιτελικά τους νικητές των γκρουπ.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και οι τελικές βαθμολογίες των ομίλων:

ΑΝΔΡΕΣ

Α’ Όμιλος
Νιώπας Δ. / Παπαδημητρίου Θ. - Εφραιμίδης Ν. / Μπατζιλής Κ. 2-0 (21-10, 21-17)
Καντιώτης Γ. / Τσαλικιάν Α. - Δεναξάς Γ. / Κισκήρας Α. 2-1 (21-12, 19-21, 15-9)

Η βαθμολογία:
1. Νιώπας Δ. / Παπαδημητρίου Θ. 6 β. (6-0 σετ)
2. Καντιώτης Γ. / Τσαλικιάν Α. 5 β. (4-3 σετ)
3. Εφραιμίδης Ν. / Μπατζιλής Κ. 4 β. (2-4 σετ)
4. Δεναξάς Γ. / Κισκήρας Α. 3 β. (1-6 σετ)

Β’ Όμιλος:
Βανδώρος Α. / Μονιάκης Γ. - Κόκκινος Β. / Ραμιώτης Α. 2-1 (19-21, 21-19, 15-6)
Κοτσιλιάνος Γ. / Ζουπάνης Ν. - Μαρμαρινός Ν. / Μεσσαλάς Α. 2-0 (21-8, 21-13)

Η βαθμολογία:
1. Κοτσιλιάνος Γ. / Ζουπάνης Ν. 6 β. (6-0 σετ)
2. Βανδώρος Α. / Μονιάκης Γ. 5 β. (4-3 σετ)
3. Κόκκινος Β. / Ραμιώτης Α. 4 β. (3-5 σετ)
4. Μαρμαρινός Ν. / Μεσσαλάς Α. 3 β. (1-6 σετ)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Α’ Όμιλος
Καραγκούνη Π. / Μεθενίτη Π. - Γεωργοπούλου Α. / Κουμβάκη Α. 2-0 (21-16, 21-12)
Καράβη Τ. / Πασιαλή Χ. - Βλάχου Β. / Χατζηδημητρίου Γ. 0-2 (9-21, 17-21)

Η βαθμολογία:
1. Καραγκούνη Π. / Μεθενίτη Π. 6 β. (6-1 σετ,)
2. Βλάχου Β. / Χατζηδημητρίου Γ. 4 β. (2-4 σετ), 78-69 π. (1,130) στην τριπλή ισοβαθμία
3. Γεωργοπούλου Α. / Κουμβάκη Α. 4 β. (3-4 σετ), 91-92 π. (0,989) στην τριπλή ισοβαθμία
4. Καράβη Τ. / Πασιαλή Χ. 4 β. (3-5 σετ), 82-90 π. (0,911) στην τριπλή ισοβαθμία

Β’ Όμιλος
Παρασκάκη Γ. / Τσοπούλου Κ. - Κούρδογλου Μ. / Ματιάδη Β. 2-1 (21-14, 18-21, 15-6)
Αρβανίτη Β. / Τσιαρτσιάνη Μ. - Μαναβή Δ. / Παρισάκη Ι. 2-0 (23-21, 21-15)

Η βαθμολογία:
1. Αρβανίτη Β. / Τσιαρτσιάνη Μ. 6 β. (6-0 σετ)
2. Παρασκάκη Γ. / Τσοπούλου Κ. 5 β. (4-3 σετ)
3. Μαναβή Δ. / Παρισάκη Ι. 4 β. (2-4 σετ)
4. Κούρδογλου Μ. / Ματιάδη Β. 3 β. (1-6 σετ)

Τα ζευγάρια των αποψινών προημιτελικών:

ΑΝΔΡΕΣ

Βανδώρος Α. / Μονιάκης Γ. (2Β) - Εφραιμίδης Ν. / Μπατζιλής Κ. (3Α)
Καντιώτης Γ. / Τσαλικιάν Α. (2Α) - Κόκκινος Β. / Ραμιώτης Α. (3Β)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Παρασκάκη Γ. / Τσοπούλου Κ. (2Β) - Γεωργοπούλου Α. / Κουμβάκη Α. (3Α)
Βλάχου Β. / Χατζηδημητρίου Γ. (2Α) - Μαναβή Δ. / Παρισάκη Ι. (3Β)

«Βγήκαν» τα ζευγάρια των ημιτελικών στον Άγιο Παντελεήμονα Φλώρινας

 

Αντάξιοι των προσδοκιών αποδείχθηκαν οι προημιτελικοί του Final Λίμνης Βεγορίτιδας, με τους οποίους ολοκληρώθηκε το αγωνιστικό πρόγραμμα του Σαββάτου (08/08) και αναδείχθηκαν τα ζευγάρια των ημιτελικών σε άνδρες και γυναίκες.

Περισσότερα...

Στην 9η θέση του Ευρωπαϊκού Κ18 οι Εθνικές ομάδες μπιτς βόλεϊ

Η πορεία των εθνικών ομάδων Κ18 στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Λετονίας ολοκληρώθηκε σήμερα με το μεσημέρι με τις Κλέπκου / Κουρτίδου και τους Χατζηνικολάου / Κώστογλου να καταλαμβάνουν την 9η θέση στην τελική κατάταξη.

Περισσότερα...