Πανελλήνιο Κορασίδων: Τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας της προημιτελικής φάσης

×


Με τους αγώνες της 2ης ημέρας συνεχίστηκε σήμερα η προημιτελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων που διεξάγονται σε Καβάλα (Α’, Β’ όμιλος) και Αθήνα (Γ’, Δ’ όμιλος).

Α’ όμιλος
ΑΣ Μακεδόνες – ΓΣ Ελασσόνας 3-1 (21-25, 25-17, 25-16, 25-16)
Μακεδόνες (Βαγγέλης) Παπαδοπούλου, Ποντίκα, Δορούκα, Μπορμπόκη Ε., Αντωνιάδου, Μανδράου, Ευθυμιάδου –λ / Μπορμπόκη Σ., Χατζηνικολάου, Μπέγκα, Μελιγγάνη.
6,7,12,6,17,18 / 8
Ελασσόνα (Παναγιώτου) Καζαντζή, Τσίμπα, Κορακίδη, Διβράμη, Τσιγγέλη, Μπαλογιάννη, Γεωργιάδη –λ / Γιαγκούλα –λ, Σεβαστού, Πίγκα, Σιάτρα Χονδροθύμιου, Τσιάτσικα

ΑΟ Καβάλας – ΑΣ Άρης 0-3 (15-25, 13-25, 22-25)
ΑΟΚ (Σιώκης) Καρασαββίδη, Βουρβουσιώτου Μ., Ευθυκράτη, Κυριακίδου, Δρόσου, Φλαμουρίδου, Βουρβουσιώτου Κ-λ / Καλλιπολίτου Φ. –λ, Αναγνώστου, Αγγελοπούλου, Κελεμένη, Μαυρουδή, Χατζή, Ντινιακού.
1,2,3,4,6,12
Άρης (Τσαϊρέλης) Μπάκα, Αλεξάκου, Καθάριου, Γουγούση, Ζωΐδου, Βασιλείου, Πετρινόλη –λ / Σανιώτη –λ, Σιδοπούλου, Πιλιτσίδου, Μπουσνάκη, Κωνσταντίνου, Λημνιώτη, Κυρκοπούλου.

Β’ όμιλος
ΕΑ Λάρισας - ΑΣ Ελπίς 0-3 (16-25, 16-25, 08-25)
ΕΑΛ (Πνάκας) Ριζομάρκου, Εξάρχου, Παπαδοπούλου, Ριζούλη, Γίτση, Δέλιου Μανδραβέλη –λ / Αποστόλου, Νίσκου, Κωνσταντούλα, Τριανταφύλλου, Δαπούση, Χύτα-Τζιανοπούλου
Ελπίδα (Τεμελούδης) Παπάζογλου, Σουπιώνη, Παυλίδου, Αθανασιάδου, Αμπεριάδου, Γκόλτσιου, Ευγενίδου –λ / Ιασωνίδου –λ , Αρμουτσή Τ., Αρμουτσή Μ., Σπυρίδωνος, Λιούτα, Γούση, Δριντσούδη

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων – ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος 0-3 (14-25, 14-25, 16-25)
Ηρακλής (Αναστασούλη) Δημητρέλλου, Θεοδωράκη, Ράπτη, Ζερβοπούλου, Παππά, Καρατζόγλου, Αναστασούλη –λ / Μπιζμπέλη-λ, Σίμπα, Αλεξίου, Σιορέντα
Μ. Αλέξανδρος (Τζούρος) Αλατζίδου, Μάτσι, Μακρίδου, Παπαδοπούλου, Σιγκούδη, Μάγου, Σαλτσίδου –λ / Παπανικολάου Β. –λ, Πασχώνη, Ασλανίδου, Παπανικολάου Γ.


Γ’ όμιλος
ΑΣΠ Απόλλων –ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-1 (22-25, 25-17, 25-14, 25-18)
Απόλλων Πατρών (Καράβολας) Παπαλεξάκου, Παυλοπούλου, Σπυροπούλου, Γιαννοπούλου, Πεφάνη, Συμεωνίδου, Καράβολα-λ / Καρουμπάλου-λ, Αλεξανδρίδη, Πατρώνη, Θεωδοροπούλου.
Δραπετσώνα (Χατζηδημητρίου) Μαρκάκη, Μοίρα, Ιωάννου, Θωμαΐδου, Στοΐλεβα, Καρούσου, Χάνου-λ / Βουλγαράκη-λ, Μαρκούτσα, Σταμπολή, Μόη

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΣΦΑΜ Φοίβος 0-3 (17-25, 09-25, 21-25)
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου (Μανωλάκης) Φακουρέλη, Μασέλη, Παπαχατζάκη, Γενειατάκη Ε., Μηλάκη, Τσιναρίδου, Μπέμπρη-λ / Ρουμπάκη-λ, Πλουμή, Γενειατάκη Α., Μαυράκη, Ζερβού.
Φοίβος (Μονδέλος) Γεωργακοπούλου, Μέγγου, Σκανδάλη Κ., Καρατζίκου Π., Σκανδάλη Π., Καραντάνη, Μολδοβανίδη-λ / Ντακόστα –λ, Βασιλείου, Δαλέκου.

Δ’ όμιλος
ΑΟ Νέοι Βύρωνος - ΓΣΚ Ηρακλής 0-3 (12-25, 18-25, 15-25)
Νέοι Βύρωνος (Παπαδούρης) Μουτοπούλου, Νικολάου, Βελλή, Σερόλα, Πάλλα Δ., Πάλλα Α., Μαγκαβέτσιου-λ / Μηλιώνη-λ, Μιχαλέα, Φαρμακίδη, Χατζηκωνσταντίνου, Κάλφα.
Ηρακλής Κηφισιάς (Πολύζος) Βογιατζόγλου Α., Μερκουριάδη, Χούντα, Τσελέπη, Βογιατζόγλου Σ., Περγαντή, Κόττα –λ / Βασιλείου-λ, Κοντούδη, Βογιατζόγλου Α., Κυριακού, Γεωργίου.


Πανναξιακός ΑΟΝ - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (16-25, 22-25, 11-25)
Πανναξιακός (Φραγκίσκος) Κυριακού, Φρατζέσκου, Κατερίνη, Γεροντή, Βόμβα, Αναγνώστου, Σταυροπούλου –λ / Σφακιανάκη-λ, Λιανού, Κατσάνη, Μερακλή.
Ολυμπιακός (Σαραντίτης) Μικέλη, Ζαμπάτη, Λαναρά, Λιόλιου, Αδαμοπούλου, Ζουμίδη, Πετροπούλου-λ / Μπακιρτζόγλου-λ, Γκιούρδα Σ., Καίσαρη, Ψαράκη.

Δείτε ΕΔΩ το υπόλοιπο πρόγραμμα και τη βαθμολογία σε όλους τους ομίλους

Υπενθυμίζουμε ότι στην ημιτελική φάση προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου, που θα αγωνιστούν χιαστί σε νοκ άουτ παιχνίδι (Α1-Β2, Β1-Α2, Γ1-Δ2, Δ1-Γ2) προκειμένου να προκύψει η τετράδα που θα συμμετάσχει στο Final 4.