Πανελλήνιο Παίδων: Τα αποτελέσματα της 3ης ημέρας της προημιτελικής φάσης

×


Ολοκληρώθηκε με τους σημερινούς αγώνες η προημιτελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Παίδων.

Την πρόκριση τους στα ημιτελικά πανηγύρισαν οι Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΟ Νέων Μουδανιών (Α’ όμιλος), Ηρακλής, Έβρος Σουφλίου (Β’ όμιλος), Μίλωνας, Ολυμπιάδα Πατρών (Γ’ όμιλος), Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός (Δ’ όμιλος) και αύριο διεξάγονται οι αγώνες της ημιτελικής φάσης με το εξής πρόγραμμα:

Κλειστό Μίλωνα
18:00, ΑΟΝΣ Μίλων – Ολυμπιακός
20:00, Παναθηναϊκός - ΑΕΠ Ολυμπιάς

«Ι. Λεμονίδης»
17:00, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΣΑ Έβρος

Κατσάνειο
18:00, Ηρακλής – ΠΟ Νέων Μουδανιών


Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα στους αγώνες των τεσσάρων ομίλων που διεξήχθησαν σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη:

Α’ όμιλος
ΑΣ Ελπίς - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3 (19-25, 18-25, 25-22, 25-11, 11-15)
Ελπίδα (Μαμάης): Ρετζέπης, Αθανασίου, Γιαμακίδης, Σαλταφερίδης, Χατζηνάκος, Σιμητός, Πούλος (λ) – Μαγδαλιανίδης, Φελεκίδης, Καλλέργης, Μυλωνάς.
Εθνικός (Τσουλκανάκης) Ανδραβίζος, Αλεξάκης, Μούχλιας, Ποιμενίδης, Κεσεσίδης, Παπάζογλου, Μακρίδης –λ / Μύρος -λ, Γκότοβος, Χατζίδης, Δημητριάδης, Ραπτόπουλος.

ΠΟ Νέων Μουδανιών - ΓΣ Αντίκυρας (
ΠΟ Μουδανιών (Ροδοβίτης) Τερζής, Ματθαίου, Τσαχλάρης, Κοτζάι, Τερτίλογλου, Μιχαλάκης, Μωραϊτόπουλος –λ / Θωμαδάκης -λ, Λεονταρίδης, Κασκανιώτης, Πελέκας, Μέγας, Μαυρόπουλος.
ΓΣ Αντίκυρας (Γουγούσης): Παπαδημητρόπουλος, Νοικοκύρης, Δημόπουλος, Οικονόμου, Κουμπόγιαννος, Ζηλιαναίος, Λαμπρόπουλος (λ) – Αλασώνας (λ), Βαρκούτας, Χασμπάλα

Β’ όμιλος
ΑΟ Πρέβεζας – ΑΣΑ Έβρος 0-3 (22-25, 17-25, 10-25)
Πρέβεζα (Τσεκούρας) Αναστασόπουλος, Ψέμα, Σωτηρίου, Γιαννούλης, Χριστοφορίδης, Άρμπυρος, Τσούτσης –λ / Σοφόπουλος, Ντοντόρος.
Έβρος (Μούχλιας) Κεσούδης, Αλεξούδης Ι., Ντούμας, Παπαδημητρίου, Μιλκίδης, Κάβουρας, Μουχταρίδης –λ / Κάλφας-λ, Πανταζής, Αλεξούδης Α.

ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας – Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 1-3 (20-25, 25-20, 18-25, 25-27)
Ίκαρος (Ρέτζιος) Ρέτζιος, Σταλίκας, Αντώνογλου, Περτσεμλής, Κυβελίδης, Δάμου, Κολικόπουλος –λ / Πασχάλης, Γιαννούσης,
Ηρακλής (Μπαμπαλιούτας) Φραγκουλίδης, Κονιόρδος, Στεφανίδης, Καλαϊτζίδης, Λιούτας, Βαρβετσιώτης, Κωστακόγλου-λ / Αθανασίου –λ, Καράτσαλης, Μαδίτσης, Μοσχάς,

Γ’ όμιλος
ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-16, 25-13, 25-19)
ΓΕ Ηρακλείου (Νικητάκης) Χότζα, Φουρναράκης, Κουβαράκης, Σταυρόπουλος, Σταυρακάκης, Αναστασάκης, Γενειατάκης-λ / Μαυρίδης –λ, Βροντάκης, Παχιαδάκης, Μεταλλιωτάκης, Πιτούλιας, Κουβαράκης, Αγγελιδάκης.
Μίλωνας (Γεωργούντζος) Χρυσοστόμου, Καφούρος, Φραγκιάδης, Λούβρος, Πυρομάλλης, Σπουριούνης, Δελάλης –λ / Σαμαρτζής –λ, Πλιώτας, Λειβαδάς

ΑΓΟΓ Ευρυάλη – ΑΕΠ Ολυμπιάς 1-3 (18-25, 25-15, 18-25, 21-25)
Ευρυάλη (Χαμπίπης) Καλαθάκης, Διαμαντόπουλος, Ιωαννίδης, Νάρτα, Λουκαδάκης, Λύτρας, Αρκουλής –λ / Σαμοθράκης Κρ., Περπερίδης, Καλλέργης, Κοπιτας, Σαμοθράκης Αρ.
Ολυμπιάδα (Γεράνιος) Μακρής, Αβράμης, Πομώνης, Ράπτης, Τσιόδουλος, Κανελλόπουλος, Γαλάνης Αγ. –λ / Παπακανέλλος, Χριστόπουλος Ν., Γαλάνης Χ., Πομώνης, Χριστόπουλος Γ.

Δ’ όμιλος
ΦΟ Καμποχώρων - ΑΟ Καλαμάτα 80 0-3 (18-25, 22-25, 14-25)
ΦΟ Καμποχώρων (Κοσμάς) Βογιατζής, Καλλίνικος, Κοσμάς, Στείρος, Λημναίος, Τσούκαρης / Σεράφης
Καλαμάτα (Τασιοπούλου) Βλάσσης Ν., Χανδρινός Αρ., Μπιρμπίλης, Βραχάτης, Βλάσσης Π., Χανδρινός Σπ., Παπούλιας –λ / Πετρογιάννης-λ, Κλημεντίδης Αν., Μαργέλης, Κλημεντίδης Κ., Πλακιάς

Παναθηναϊκός ΑΟ - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-0
Παναθηναϊκός (Μαρκάκης) Πολυχρονόπουλος, Ρουσόπουλος, Κεχαγιάς, Παλαιολόγος, Ανδρεόπουλος, Στρασέβσκι, Ζιόμεκ-λ / Τσακαρισιάνος –λ, Κουτσομύτης, Σερεμέτης, Φιλιππακόππουλος, Πικούλ, Τάτσης,
3, 6, 7, 9, 13, 20 / 10
Ολυμπιακός (Κυριακάκης) Μαγγανάς, Κοβάτσεβ, Δημούδης, Μπαρμπούνης, Μπεζάνι, Στράτος, Συναδινός –λ / Ρούσσας, Ζωγραφάκης, Σαπουτζής, Μπακοδήμος, Μαζωνάκης.

Δείτε ΕΔΩ όλα τα αποτελέσματα και τις τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους.