Πανελλήνιο γυναικών Κ18: Νίκη θρίλερ για την Ακαδημία ΔΕΚΑ, 3-2 την ΕΑ Λαρίσης

Πανελλήνια ,

Μετά από παιχνίδι θρίλερ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, η Ακαδημία ΔΕΚΑ επικράτησε με 3-2 σετ της ΕΑ Λαρίσης, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 1η αγωνιστική της τελικής φάσης του Πανελληνίου γυναικών Κ18 που ξεκίνησε σήμερα Πέμπτη (25/7) στην Μυτιλήνη.

Οι αθλήτριες της Ελένης Κιόση κατάφεραν να κάνουν δύο ανατροπές στην αναμέτρηση, καθώς η ΕΑ Λαρίσης κατάφερε να προηγηθεί 1-0 και 2-1 σετ, όμως στο τέλος η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε τη νίκη.

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής θα ανοίξει με τον αγώνα Ολυμπιακός - ΕΑΛ και θα κλείσει με τη γηπεδούχο Άθληση να αντιμετωπίζει την Ακαδημία ΔΕΚΑ.

Τα σετ: 3-2 (16-25, 25-16, 22-25, 25-15, 15-09)

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Χρηστίδης.

ΔΕΚΑ (Κιόση): Λαζαρίδου, Κανάκη Γ., Κατσάλη, Χατζηβρέττα, Ευθυμιάδου, Λιοτοπούλου / Καρατσιόλη (λ), Τομπουλίδη (λ), Κανάκη Π., Πασχαλίδου, Βλαχοπούλου.