Νεανίδων

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): Πολυτιμότερη η Παρασκευή Ζαφειρίου - οι απονομές και οι βραβεύσεις

Πανελλήνια,

Η Παρασκευή Ζαφειρίου σάρωσε τα ατομικά βραβεία της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20, καθώς αναδείχθηκε πολυτιμότερη αθλήτρια της διοργάνωσης αλλά και η καλύτερη επιθετικός.

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): Δεύτερη θέση στην Ελλάδα για τις Αμαζόνες

Πανελλήνια,

Δευτεραθλήτριες Ελλάδας είναι οι Αμαζόνες Νεάς Ερυθραίας, οι οποίες στο τελευταίο παιχνίδι της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20 επικράτησαν του διοργανωτή Πιερικού με 3-0 σετ.

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): Πρωταθλητής Ελλάδας ο Ολυμπιακός για πρώτη φορά στην ιστορία του

Πανελλήνια,

Το πρωτάθλημα Ελλάδας στις νεάνιδες κατέκτησε ο Ολυμπιακός, ο οποίος ολοκλήρωσε την τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20 αήττητος.

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): 2Χ2 ο Ολυμπιακός και πλέον θέλει ένα σετ για το πρώτο του πρωτάθλημα

Πανελλήνια,

Το πρωτάθλημα Ελλάδας στην κατηγορία των νεανίδων (κορίτσια Κ20) κατέκτησε για πρώτη φορά στην ιστορία του ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκες», στην πρώτη τους παρουσία σε τελική φάση πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20 και με μία αγωνιστική να απομένει για την ολοκλήρωση των αγώνων στην Κατερίνη, εξασφάλισαν ήδη τον τίτλο.

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): Πρώτη νίκη για τις Αμαζόνες, 3-0 τον ΠΑΟΚ

Πανελλήνια,

Με όπλο το μπλοκ (11 πόντοι), αλλά και τα μόλις 10 λάθη (τα μισά από τον ΠΑΟΚ) οι Αμαζόνες πήραν την πρώτη τους νίκη στο Final-4 του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ20.

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): Πρεμιέρα με νίκη για τον Ολυμπιακό, 3-0 τις Αμαζόνες

Πανελλήνια,

Με πλουραλισμό στην επίθεση και με πίεση στο σερβίς, ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε στο κλειστό της Κατερίνης με 3-0 σετ των Αμαζόνων και ξεκίνησε με νίκη στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20.

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): Ο Πιερικός έκανε την ανατροπή επί του ΠΑΟΚ και νίκησε με 3-2 σετ

Πανελλήνια,

Με πρωταγωνίστρια την Όλγα Ζεϊμπέκη ο Πιερικός επικράτησε με ανατροπή 3-2 σετ του ΠΑΟΚ, στην πρεμιέρα της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20 που διεξάγεται στην Κατερίνη.

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20: Οι δηλώσεις των προπονητών και τα ρόστερ των τεσσάρων φιναλίστ

Πανελλήνια,

Η πόλη της Κατερίνης και το κλειστό γυμναστήριο Β' ΔΑΚ θα φιλοξενήσει για πρώτη την τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ20 (Νεανίδων).

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

Πανελλήνια,

Το πλήρες πρόγραμμα και οι διαιτητές της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20 που θα διεξαχθεί από 9 έως 11 Μαΐου στην Κατερίνη και στο κλειστό γυμναστήριο Β' Δ.Α.Κ. Κατερίνης, με την συμμετοχή του Πιερικού, του ΠΑΟΚ, του Ολυμπιακού και των Αμαζόνων.

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20: ΠΑΟΚ, Πιερικός, Αμαζόνες και Ολυμπιακός προκρίθηκαν στην τελική φάση

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Ο ΠΑΟΚ από το βορρά και οι Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας από τον νότο είναι οι δύο πρώτες ομάδες που εξασφάλισαν το εισιτήριο για την τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20.

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής - Τα ζευγάρια της Ημιτελικής Φάσης

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της Προημιτελικής Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ20 και τα ζευγάρια της Ημιτελικής Φάσης σε βορρά και νότο.

Ευχαριστήρια ανακοίνωση της ΕΟΠΕ

NEWS,

Για μία ακόμη χρονιά ολοκληρώθηκαν με απόλυτη επιτυχία οι τελικές φάσεις των Πανελληνίων πρωταθλημάτων αγοριών Κ21 και κοριτσιών Κ20 και ο Πρόεδρος Γιώργος Καραμπέτσος καθώς και το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Ο.ΠΕ. ...

Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil: Έλενα Κανελλοπούλου και Βάλια Ευαγγελίου για την κατάκτηση του τίτλου στις νεάνιδες

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Για την κατάκτηση του 2ου πανελλήνιου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20 στην ιστορία του Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil μίλησαν η προπονήτρια της ομάδας Έλενα Κανελλοπούλου και η αρχηγός Βάλια Ευαγγελίου, η οποία αναδείχθηκε και MVP της τελικής φάσης.

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): Το Μαρκόπουλο πρωταθλητής Ελλάδας για δεύτερη φορά στην ιστορία του

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Πρωταθλητής νεανίδων για δεύτερη φορά στην ιστορία του αναδείχθηκε το Μαρκόπουλο, το οποίο στον τελευταία αγώνα της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20 επικράτησε του Άρη με 3-0 σετ.