Τουρνουά με τους μαθητές οκτώ Δημοτικών σχολείων πραγματοποίησε η Ε.Ο.ΠΕ. την Τετάρτη 20/11 σε συνεργασία με την Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Λακωνίας και τον Δήμο Μονεμβασίας στο κλειστό γυμναστήριο Μολάων.
Με εργoμετρικές ασκήσεις και αξιολογήσεις ολοκληρώθηκε στους Μολάους και στην Νεμέα η προετοιμασία των Εθνικών ομάδων κορασίδων και παίδων αντίστοιχα.
Στους Μολάους Λακωνίας βρίσκεται από την Τρίτη 26 Δεκεμβρίου η Εθνική κορασίδων Κ18 ενόψει του 1ου προκριματικού γύρου του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20 (Βαλκανικό πρωτάθλημα) που θα διεξαχθεί στην Άγκυρα από 23 έως 27 Ιανουαρίου.
Πάσχα μαζί με την αποστολή της Εθνικής παγκορασίδων που βρίσκεται στους Μολάους Λακωνίας για προετοιμασία θα κάνει ο πρόεδρος της ΕΟΠΕ Γιώργος Καραμπετσος.
Στους Μολάους Λακωνίας θα συγκεντρωθεί από 26 Δεκεμβρίου έως 5 Ιανουαρίου 2024 η Εθνική κορασίδων Κ18, ενόψει του 1ου προκριματικού γύρου του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20 (Βαλκανικό πρωτάθλημα) που θα διεξαχθεί στην Άγκυρα από 23 έως 27 Ιανουαρίου.
Στους Μολάους Λακωνίας από 29 Απριλίου έως και 9 Μαΐου θα βρίσκεται η προεθνική ομάδα κοριτσιών Κ16 προκειμένου να πραγματοποιήσει συγκεντρωτική προετοιμασία, υπό τις οδηγίες του ομοσπονδιακού προπονητή Χρήστου Τριανταφυλλόπουλου.