Kariani Juniors Open: Κεσκίνης, Κοντοστάθης και Ικά, Σκιαδά το χρυσό μετάλλιο

BEACH VOLLEYBALL ,

Οι Αλεξανδρουπολίτες Κυριάκος Κεσκίνης, Ανδρέας Κοντοστάθης στα αγόρια και οι Θεσσαλονικιές Αιμιλία Ικά, Ιωάννα Σκιαδά κατέκτησαν το χρυσό μετάλλια στο τουρνουά juniors Open που ολοκληρώθηκε το μεσημέρι της Κυριακής στην Κάριανη Καβάλας.

Το δίδυμο από την Αλεξανδρούπολη που τα τελευταία χρόνια αγωνίζεται με επιτυχία στα τουρνουά τζούνιορς αλλά και ανδρών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κατέκτησαν την πρώτη θέση χωρίς να χάσει σετ. Στον τελικό νίκησαν τους Θεσσαλονικείς Γιώργο Δημητριάδη, Λεωνίδα Ράπτη με 2-0 (21-19, 21-12) μετά από 31 λεπτά αγώνα.

Στα κορίτσια, για πρώτη φορά φέτος οι Αιμλία Ικά, Ιωάννα Σκιαδά κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο. Στον τελικό νίκησαν τις επίθεση Θεσσαλονικιές Ιωάννα Γεροντίδου, Μαρία-Ελένη Προφυλλίδου με 2-0 (21-13, 21-14) σετ, ομάδα που είχαν ηττηθεί στο τάι μπρέικ στην πρώτη φάση της διοργάνωσης.